piątek, 19 kwietnia 2013

XXXVI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Bargłowie


Już 37 raz odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Już tradycyjnie konkurs odbył się w Zespole Szkół w Bargłowie Kościelnym. 
Turniej miał miejsce przedwczoraj, a do rywalizacji przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych i 6 zespołów z podstawówek z całego powiatu augustowskiego. Uczniowie w pierwszej kolejności zmagali się z testem wiedzy przygotowanym przez policjantów. Następnie przystąpili do konkurencji praktycznej, podczas której musieli wykazać się precyzyjną jazdą rowerem przy pokonywaniu toru przeszkód oraz wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
augustow.policja.gov.pl
 Po zaciętej walce, komisja składająca się z przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Policji, oraz opiekunów grup, wyłoniła zwycięzców. Wśród podstawówek liderem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Augustowie, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kolnicy. Spośród gimnazjów najlepszymi okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Sztabinie, drugie miejsce należało do gospodarzy, a trzecie do uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie. 
Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody. Teraz będą reprezentować powiat augustowski na wojewódzkim szczeblu turnieju.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...